Svet dospel za vrchol technologického rozvoja

Autor: Michael Laitman | 16.4.2019 o 7:55 | Karma článku: 2,05 | Prečítané:  726x

Svet dospel za vrchol technologického vývoja a človek si uvedomil dôležitosť vhodného, ergonomického životného prostredia.

Ľudské telo sa nezdokonalilo spoločne s technickým pokrokom, ostalo úplne rovnaké. Preto má cenu udržiavať jeho spojenie s prírodou, ktorú naozaj potrebuje. Z tohto dôvodu je zrejmý návrat k starým, akoby už dávno zabudnutým veciam, ktoré sa dnes opäť stávajú užitočné: drevo, sklo, prírodná koža, kožušina, prírodné tkaniny. 
 
Cítime, že všetky staré veci nám boli prirodzené a bližšie a všetok moderný spotrebný tovar je natoľko nezaujímavý a bez tváre, že v nás neprebúdza žiadne pocity. 

Svet dospel za vrchol technologického vývoja a človek si uvedomil dôležitosť vhodného, ergonomického životného prostredia. Ergonómia je veda, ako spraviť zariadenia pohodlné pre ľudské telo. 
  
Nie je možné používať stôl dva metre vysoký, alebo stoličku pre Gullivera – všetko musí byť prispôsobené mojej výške. Kniha by mala byť taká, aby sa v nej dobre listovalo, pero akurát do ruky, topánky presne na nohu. 

Akokoľvek by sme sa snažili a fantazírovali spraviť niečo originálne, aj tak sa nakoniec vrátime k forme, ktorá je pre ľudské telo najlepšia a najpohodlnejšia. V danom prípade sa človek nachádza v centre tvorby a my pre človeka musíme všetko prispôsobiť. Preto je náš technický vývoj limitovaný.
Nie každý potrebuje lietadlo – niekto potrebuje dom s krásnou záhradkou, iný jazero, niekto malú loďku a iný blízko domu les. Dostaneme túžbu sa vrátiť k takému spôsobu života, ktorý vyhovuje nášmu telu na živočíšnej úrovni. 

Bez ohľadu na to, koľko je napísaných sci-fi románov o kozmickom cestovaní, človek sa nebude chcieť vypraviť k ďalekým hviezdam, skôr zatúži, aby bolo okolo jeho domu prostredie, ktoré poskytuje odpočinok jeho duši. Vidíme to dnes v podobe túžby vrátiť sa späť k prírode.
  
Je to cítiť vo všetkom. Nie je náhoda, že sa na trhu objavuje toľko organických produktov, na ktorých je špeciálne vyznačené - vyrobené bez chemických prísad. Také výrobky ľudí v súčasnosti priťahujú. Takto sa postupne vrátime k tomu, že sa znovu objaví pravý chlieb, mäso – všetko naturálne.
 
Podľa tvrdení, nie je možné vyrábať prírodné produkty v potrebnom množstve. Myslím si, že ľudstvo nájde spôsob, ako to spraviť a bude vyrábať produkty bez antibiotík a ostatných chemikálií. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

S Kočnerom si dohadoval stretnutie aj bývalý šéf vojenských tajných

Skuhra šéfoval Vojenskému obrannému spravodajstvu za ministra Glváča.


Už ste čítali?