Aký je prospech z fyzického trestania detí?

Autor: Michael Laitman | 16.5.2019 o 8:15 | Karma článku: 2,70 | Prečítané:  1002x

Nedávno boli publikované výsledky výskumu detí a rodičov, ktorý bol vykonávaný v priebehu päťdesiatich rokoch. Počas výskumu bolo vypočutých 160 tisíc príbehov detí.  

Ukázalo sa, že ak rodičia deti telesne trestajú, potom sa u detí objavujú problémy s duševným zdravím, stávajú sa agresívnymi a zaostávajú ich mentálne schopnosti. V článku je zdôraznené, že dnes na svete existuje 80% rodičov, ktorí tak či onak každopádne telesne trestajú svoje deti.

Ide o to, že je predovšetkým potrebné vychovávať rodičov. Najlepšou metódou je metóda byť príkladom! Jedinou správnou výchovou je len príklad staršieho voči mladšiemu. K tomu nás nabáda aj veda kabala. Štúdia skúma otázku „rodičov a detí“, ale v skutočnosti je jej najdôležitejším záverom zdôraznenie dôležitosti výchovy rodičov. A samozrejme je potrebné začať hneď od narodenia. Rodičia by mali vedieť, že musia byť dieťaťu príkladom. Mali by pre dieťa vytvoriť takú atmosféru, ktorá ho bude formovať. Je potrebné študovať povahu človeka: psychológiu chlapca, psychológiu dievčaťa, psychológiu muža, psychológiu ženy, psychológiu rodiny, psychológiu spoločnosti. To všetko je obrovský znalostný systém, ktorý mnohým z nás chýba! 

Byť rodičom je celá veda. Kto z nás, mužov, má nejaké vzdelanie, výchovu, znalosť psychológie ženy? Nikto. Pozerali sme sa na ňu len ako na objekt svojho potešenia. A to je strašné! 

V priebehu mnohých rokoch, dokonca keď som už študoval kabalu, som cítil, ako silno vo mne žijú divoké, pradávne, úplne prirodzené zvieracie pohnútky a postoje voči ostatným, ktoré by som neprijal, keby moje okolie okolo mňa vytvorilo výchovu podľa metodiky kabaly. Preto musí každý rodič dostať primeranú výchovu, a potom sa z človeka stane človek, a nie malé divoké zviera.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočner písal Zsuzsovej o sledovaní Sulíka a Rajtára chcel dostať do basy

Ďalšia časť Kočnerovej komunikácie potvrdzuje výpoveď Petra Tótha.

Dobré ráno

Dobré ráno: Je desivé vidieť, kto všetko si vás lustruje

Polícia si volá novinárov. Zisťujú, ako o nich zbierali informácie.

Stĺpček Petra Schutza

Posty pridelencov treba zrušiť

Inštitút pridelenca je azda najlukratívnejšou trafikou.


Už ste čítali?