Chcete zachrániť rodinu?

Autor: Michael Laitman | 23.5.2019 o 8:15 | Karma článku: 2,14 | Prečítané:  757x

88% žien tvrdí, že nuda a rutina rozbíjajú „spoločnú lásku". Mnohí ľudia sú presvedčení, že dôvodom rozpadu rodiny je najmä nuda. Psychológovia z Kanady zistili opak: rodinu udržuje práve rutina, nuda a ticho v dome.

Domnievajú sa, že istota rodinného šťastia je ďaleko od vášne s rozbíjaním riadov a s hádzaním tanierov. Najviac nás spája pokojné večerné posedenie s čajom a dobrým filmom.

Je fakt, že všetko závisí na výchove. Aká by mala byť rodina sa dieťa učí na príklade svojich rodičov. A rodina musí byť zameraná na to, aby pre deti vytvorila správne prostredie. Toto musí byť hlavným úsilím otca i matky,  musia na tom spolupracovať, hoci sa hádajú. Prirodzene, že to všetko sa deje pred očami detí. Preto tam, kde existuje spojenie rodiny kvôli deťom, sa otec aj matka musia anulovať a spoločne pracovať na udržaní rodinných vzťahov.

Cieľ je dôležitý: udržiavať rodinu tak, aby deti mali ako matku, tak i otca a rodinnú solidárnosť, aby absorbovali to, čo sa nazýva  „rodina". Nemôžeme ju ničím nahradiť! Všetko pochádza z nášho duchovného koreňa a ten musíme chrániť a rozvíjať.

Preto by súčasné výkriky egoizmu rovnako ako technický a technologický a ďalší rozvoj nemali brániť v upevňovaní rodiny. Musíme pochopiť, akú veľkú škodu prinášajú niektoré zlé médiá, ktoré nám všetkým vnucujú nepekný príklad správania sa ľudí. Musíme to odseknúť pri koreni, pretože tým ničíme základ ľudstva. Mohli by sme veľmi ľutovať. Veď to nie je sloboda. Sloboda musí byť vnútorná.

A z vonkajšej strany, pokiaľ ide o rozvoj života, pokračovanie rodu a pokolenia, žiadnu slobodu nemáme!

Tu musíme konať ako živočíchy a presne určiť: to je živočíšny spôsob života a všetko ostatné je duchovné. A v žiadnom prípade sa nedotýkať tejto neotrasiteľnej hranice, ktorá sa nazýva „rodina", inak ľudstvo ukončí svoju existenciu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Koho a prečo si Trnka tajne nahrával na prokuratúre?

Informáciu potvrdil aj Daniel Lipšic.

Stĺpček Petra Schutza

To, že SDKÚ bránila Bubeníkovú, je ďalší kamienok do obrazu skazenosti strany

Správanie Mikloša nie je vierohodné.


Už ste čítali?