V čom je tajomstvo ženskej sily?

Autor: Michael Laitman | 12.6.2019 o 8:03 | Karma článku: 1,84 | Prečítané:  625x

Štúdie ukazujú, že sa ženy dokážu úspešne spájať, aby sa cítili istejšie. Prečo je pre ženu tak dôležité, aby sa cítila v bezpečí?

Ženy sa veľmi úspešne spájajú proti vonkajšiemu nepriateľovi. Potrebujú pocit istoty oveľa viac než muži. Táto potreba pochádza z prirodzenosti ženy, pretože jej úlohou je mať domov, rodinu, deti, vlastný priestor, vlastné steny. Jej domov je na prvom mieste – jej svet. Ľudstvo musí pochopiť túto ženskú potrebu a podporovať ju. Ale žena nie je schopná vpustiť inú ženu do svojej zóny. Muž to môže urobiť bez okolkov, ale žena nie. Práve preto, že je žena predurčená vytvoriť rodinu, rodinný krb, potrebuje doplnkovú mužskú silu, aby pre ňu muž postavil „dom“. Muž by sám pre seba nič nezačal stavať, žil by v nejakej psej búde, alebo dokonca na ulici. Ale pre ženu je dôležitý dom, deti a muž. 

Ako môže žena správne využívať svoje jedinečné vlastnosti: zvláštnu citlivosť, schopnosť robiť veľa vecí naraz, srdečnosť?

Veda kabala prisudzuje žene veľmi dôležitú úlohu. Žena prebúdza muža, udáva mu v živote smer, ako to matka požaduje od svojho dieťaťa. Prírodou sme vytvorení tak, že potreby ženy prichádzajú priamo k mužovi. Ak chce alebo nie, žena má naňho neporovnateľne väčší vplyv než on na ženu. Pokiaľ chce žena muža niekam nasmerovať, rozhodne to urobí. Muž má zo strany prírody pre ženu slabosť a nie je schopný znášať jej tlak, čeliť mu. Keď muž niečo hovorí žene, ona tomu vôbec nemusí prisudzovať nejaký význam. Má veľmi veľkú silu odporu, takže nemusí venovať pozornosť jeho názoru a stáť si za svojím. Takéto vzťahy sú charakteristické iba pre ľudí. U zvierat sa samec nepodieľa na výchove potomstva. Pôrod, kŕmenie, starostlivosť o mláďatá – to všetko je na samici. Vo svete zvierat sú len výnimočné príklady, kedy samec udržuje spojenie so svojim rodom. Jeho úloha sa však obvykle obmedzuje na krátke stretnutie, ktoré je nevyhnutné pre splodenie novej generácie.

Avšak u ľudí je to iné. Príroda to zariadila tak, že žena má na muža oveľa väčší vplyv než on na ženu. Je to tak preto, aby sme my, muži, zariadili pre ženy všetko, čo potrebujú. Také je rozdelenie našich úloh.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda má dáta, ale zatiaľ nemá odpovede

Otázny je semafor aj školy.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ďalší testovací „úspech“

Matovič potrebuje ostatných rovnako ako oni jeho.


Už ste čítali?