Bohatí plačú

Autor: Michael Laitman | 13.9.2019 o 8:13 | Karma článku: 5,56 | Prečítané:  2281x

Najbohatší ľudia sveta, ktorých je asi päťsto, sa stávajú chudobnejšími. V roku 2018 prišli o 511 miliárd dolárov.  

Faktom je, že nemajú schopnosť brániť pokroku ľudí, a to musia pochopiť. Čím viac ľuďom predstavujete nové hračky pre vzájomnú komunikáciu, pre ich uspokojenie, všetky informácie a všetko ostatné, tým viac sa stávajú vyberavými a náročnými.

Ľudia sa už nezaujímajú o Facebook v takej miere ako v minulosti. Už sa jednoducho nemôžu pozerať ani na reklamy. Sú tým všetkým presýtení.

To znamená, že všetko, na čom bohatí zarábali počas posledných 20 rokov, začína čoraz menej a menej fungovať. Aj napriek všetkej ich dômyselnosti sa to deje. Mobilné telefóny a ostatné vymoženosti - to všetko odumiera. Obdobie egoistického naplnenia sa bude musieť samo zrútiť.

Človek sa predsa vyvíja. Preto vidím, že veľmi rýchlo príde čas, kedy aj tie doláre, ktoré si oni nahromadili, nebudú mať žiadnu hodnotu.

Myslím si, že ľudia sa budú prevažne usilovať o väčšiu jednoduchosť. Zatúžia sedieť na tráve, trochu sa napiť, najesť, počúvať normálnu hudbu, spev vtákov a smiech detí pobehujúc okolo. Zatúžia po niečom, čo je im veľmi blízke, príjemné ich srdcu, a nebudú si chcieť zaťažovať hlavu, mozog, dušu či zmysly niečím veľmi umelým.

Dúfam, že to tak bude.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Monika Jankovská sa chce dohodnúť s políciou

Štátna tajomníčka zrejme chce spolupracovať.

Autorská strana Samuela Marca

Keď príde šialenec a všetko zmení (píše Samo Marec)

Čo všetko je možné, keď ľudia uveria, že možné je všetko.


Už ste čítali?