Bohatí plačú

Autor: Michael Laitman | 13.9.2019 o 8:13 | Karma článku: 5,54 | Prečítané:  2159x

Najbohatší ľudia sveta, ktorých je asi päťsto, sa stávajú chudobnejšími. V roku 2018 prišli o 511 miliárd dolárov.  

Faktom je, že nemajú schopnosť brániť pokroku ľudí, a to musia pochopiť. Čím viac ľuďom predstavujete nové hračky pre vzájomnú komunikáciu, pre ich uspokojenie, všetky informácie a všetko ostatné, tým viac sa stávajú vyberavými a náročnými.

Ľudia sa už nezaujímajú o Facebook v takej miere ako v minulosti. Už sa jednoducho nemôžu pozerať ani na reklamy. Sú tým všetkým presýtení.

To znamená, že všetko, na čom bohatí zarábali počas posledných 20 rokov, začína čoraz menej a menej fungovať. Aj napriek všetkej ich dômyselnosti sa to deje. Mobilné telefóny a ostatné vymoženosti - to všetko odumiera. Obdobie egoistického naplnenia sa bude musieť samo zrútiť.

Človek sa predsa vyvíja. Preto vidím, že veľmi rýchlo príde čas, kedy aj tie doláre, ktoré si oni nahromadili, nebudú mať žiadnu hodnotu.

Myslím si, že ľudia sa budú prevažne usilovať o väčšiu jednoduchosť. Zatúžia sedieť na tráve, trochu sa napiť, najesť, počúvať normálnu hudbu, spev vtákov a smiech detí pobehujúc okolo. Zatúžia po niečom, čo je im veľmi blízke, príjemné ich srdcu, a nebudú si chcieť zaťažovať hlavu, mozog, dušu či zmysly niečím veľmi umelým.

Dúfam, že to tak bude.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Koho a prečo si Trnka tajne nahrával na prokuratúre?

Informáciu potvrdil aj Daniel Lipšic.

Stĺpček Petra Schutza

To, že SDKÚ bránila Bubeníkovú, je ďalší kamienok do obrazu skazenosti strany

Správanie Mikloša nie je vierohodné.


Už ste čítali?