Jedlo zo smetiska

Autor: Michael Laitman | 4.11.2019 o 8:08 | Karma článku: 7,26 | Prečítané:  2996x

„Jedlo zo smetiska„ získava vo svete popularitu. Ide o potraviny, ktoré sú vyhodené v súvislosti s dátumom exspirácie.

Tieto potraviny musia reštaurácie a kaviarne vyhodiť na smetisko. Potravinársky odpad je tretím najväčším zdrojom emisií skleníkových plynov. Podľa tvrdenia odborníkov sa vo Veľkej Británii v supermarketoch vyhadzujú potraviny za 360 miliónov libier. Obecne platí, že EÚ vyhadzuje viac ako 12 miliárd ton potravín ročne, čo je približne 1% z celkového spoločného HDP.

Smerujeme k pochopeniu, že množstvo potravín, ktoré vyhodíme, má veľmi zlý vplyv na životné prostredie a veľa ľudí kvôli tomu hladuje. Musíme s tým niečo urobiť. K tomu je nevyhnutná výchova spoločnosti. Nemyslím si, že všetko pôjde hladko, že sa bude rozdávať. Na to je potrebná systematická práca štátu. Celý problém spočíva v tom, že žiadna vláda sa nezaujíma o nič iného ako zostať pri moci a ako maximum tejto moci využívať pre seba a pre svojich členov.

Preto musíme začať s veľmi serióznym výchovným programom, ktorý by bez výnimky všetkých vychovával k tomu, že zbytočne veľa vyrábame a z toho dôvodu vyhadzujeme obrovské množstvo potravín a iných produktov. Týmto spôsobom znečisťujeme naše životné prostredie aj napriek tomu, že iné nemáme. Každý rok okolo nás pribúdajú skládky a smetiská. Pokiaľ bol ešte pred 30-40 rokmi niekde nedostatok potravín, dnes je všade jeho prebytok. Pokiaľ by sme potraviny mohli správne rozdeľovať, nemali by sme utečencov a ľudia by neumierali hladom. Všetci by mali všetko, čo potrebujú.

Aká by mala byť zásada správneho prerozdeľovania?

Len výchova ľudí. Nič iného nepomôže. Správny postoj človeka k človeku, pretože sme všetci členovia jedného systému, jednej rodiny. K tomu je potrebné smerovať výchovu, musí sa to ľuďom ukazovať, presvedčovať a vysvetľovať im to každý deň znova a znova. Človek sa každé ráno prebúdza ako egoista a musí byť neustále presviedčaný, že je len malým kolieskom v obrovskom stroji a že je na ňom závislý a stroj je závislý na ňom.

Existujú vonkajšie odpady, ktorým vyprší dátum exspirácie, ale človek má taktiež „vnútorné odpady“, ktorých sa musí zriecť.

Ako sa vnútorne očistiť? K tomu je potrebná správna spoločnosť, ktorá by s človekom pracovala a pomohla mu, aby sa zbavil špatných myšlienok, špatných tržieb. To je možné len pod vplyvom správneho prostredia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?