Prečo má naša strava takú zlú kvalitu?

Autor: Michael Laitman | 15.11.2019 o 8:08 | Karma článku: 4,02 | Prečítané:  1682x

Naša strava nemôže mať dobrú prirodzenú kvalitu, pretože sa snažíme nasýtiť celý náš svet, miliardy ľudí.

V dôsledku toho sme nútení vyvinúť najrozmanitejšie druhy genetických foriem, aby sa naša strava rýchlo nepokazila a aby sa i chuťou priblížila k prírodnej forme, aj keď s prírodou už nemá nič spoločné. A preto väčšina našej stravy obsahuje rôzne genetické doplnky. Celková chuť a vôňa takejto stravy je skôr umelá ako prírodná.

Ako dôsledok toho vidíme zrýchlený rast novej generácie. Prečo rastie tak rýchlo, má rôzne druhy odchýlok, a až tak sa líši od predchádzajúcej? Pretože konzumujeme stravu s mnohými genetickými prídavkami a zmenami.

Na druhú stranu, však bohužiaľ nemáme žiadne iné východisko. Aby sme nakŕmili a poskytli potraviny v neskazenej forme miliardám ľudí a aby stačili pre všetkých, musíme jednať týmto spôsobom.

Nemáme iné východisko, pokiaľ ľudstvo nezmení svoj prístup k životu, aby sme sa viac starali o seba, o svoje hodnoty, o hodnoty našich životov a prestali sledovať jediný cieľ – ako čo najviac na všetkom zarobiť. Len vtedy môžeme ukončiť genetickú úpravu našej stravy.

Práve transformácia spoločenského vedomia z egoizmu na spoločné blaho človeka povedie taktiež k zmenám v oblasti prípravy chutných a zdravých potravín. Ako obvykle je koreňom celého problému náš egoizmus i v oblasti stravy, ktorú konzumujeme, alebo v tom, že sme tlačení reklamou k úplne nezdravým produktom, ktoré sú skutočne škodlivé a jedovaté. Pre niekoho je to však výhodné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?