Komu odkázať miliardy?

Autor: Michael Laitman | 22.11.2019 o 8:08 | Karma článku: 2,23 | Prečítané:  937x

Desať najbohatších ľudí na svete nezanechá celý svoj majetok deťom. Dynastické prelievanie majetku  z generácie na generáciu je už minulosť. Ľudia si uvedomujú, že to deťom neprinesie žiadne šťastie.

Dieťaťu je treba dať dobré vzdelanie. Musí sa mu dať minimálne – možno trošku nadpriemerné právo na existenciu, ale nič viac než to. Dieťa by malo vynaložiť úsilie, aby si zarobilo na živobytie. Musí sa naučiť ochraňovať seba i svoju rodinu, chrániť sa pred problémami, pretože bez toho je človek vnútorne nevyrovnaný a nevie, čo robiť a kam smerovať.

To demoralizuje ľudí. Mimochodom, v starom zákone je napísané, že otec nemusí svojmu synovi hovoriť o svojom bohatstve ani o tom, že ho synovi odkáže.

Prečo bohatí ľudia prevádzajú svoje milióny na charitatívne organizácie?

A kam inam je možné ich dať? Bohatí budú sponzorovať rôzne štúdie, ekológiu a postupne všetko utratia. Vzniknú rôzne komisie, ako tieto peniaze utratiť.

Niektorí ľudia si počas svojho života zarobili veľké peniaze, ale na jeho konci pochopili, že si ich do hrobu nezoberú. Večný nebude nikto, s tým nič neurobíme. Dúfajú, že týmto spôsobom zanechajú ľudstvu svoje meno, že získajú aspoň nejaké vykúpenie. Dúfajú, že sa takýmto spôsobom zvečnia. Ja im však nezávidím. Pokiaľ dúfajú, že im to preukáže nejakú službu potom čo sa rozlúčia s týmto svetom, tak nech utrácajú, nech dávajú.

Človeku nezostane vôbec nič! Absolútne nič, len dobré skutky. A dobré skutky – to je len to, že bol schopný tento svet kúsok postrčiť k zjednoteniu. To je všetko. Len to!

Len to môže byť nejakým spôsobom zaznamenané v jeho duši. Pretože sa na zjednotení sveta podieľa svojou účasťou prostredníctvom duše, svojimi vnútornými vlastnosťami. To v ňom zostáva a nad tým smrť nemá žiadnu moc.

Zjednotenie sveta je vzájomná túžba ľudí si ešte na pozemskej úrovni navzájom pomáhať. A najdôležitejšie je pri zbližovaní medzi sebou odhaliť Vyššie vedomie, Vyššiu vlastnosť, Vyššiu silu – Prírody, to znamená vlastnosť odovzdávania a lásky.

Pokiaľ k tomuto privedú (nasmerujú) aj ďalších ľudí, potom to s nimi skutočne zostane a bude to ich večný veľký prínos k rozvoju vlastnej duše.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?