Černobyľ

Autor: Michael Laitman | 29.11.2019 o 8:30 | Karma článku: 8,16 | Prečítané:  3368x

Od výbuchu v jadrovej elektrárni v Černobyle uplynulo 33 rokov. V oblasti, ktorá bola evakuovaná žijú v súčasnosti medvede, vlci, rysy, diviaky, kone, objavilo sa tam niekoľko stoviek nových vtáčích druhov. 

Vedci tam nainštalovali 42 kamier. Keď pozorujú čo sa tam deje, nechápu to a nevychádzajú z úžasu.

Čo je na tom tak úžasného? To, že je ľudský zásah horší ako jadrová katastrofa.

Španielsky biológ Herman Orisaola píše: „Prítomnosť človeka a produkty jeho životnej činnosti majú omnoho väčší negatívny vplyv na divokú prírodu ako jadrová katastrofa.“

Áno. Keď z Černobyľu odišiel človek – egoistický prvok prírody a keďže všetko ostatné okrem neho nie je egoistické, zvieratá sa začali udržiavať v rovnováhe s okolitým svetom. Pokiaľ nedosiahneme našu nápravu, je neprítomnosť človeka prospešná všetkým ostatným druhom.

Ako máme v ľudskej spoločnosti dosiahnuť takej harmónie? Znamená to začať žiť, akoby ľudia neexistovali? Je to vôbec možné?

Práve to ponúka integrálne vzdelávanie: svet, kde ti ostatní neprekážajú, ale naopak, pomáhajú ti cítiť, že máš medzi nimi pre seba veľa miesta! Nachádzaš sa v obrovskom dave, okolo teba je milión ľudí a zdá sa ti, že je tam sloboda, nikto na teba netlačí, nie sú tam žiadne rušivé výkriky, žiadne vplyvy, nič. Je tam pokoj, všetko je v poriadku, akoby si bol vo voľnom priestore. Dá sa to nazvať ako svet bez človeka s človekom.

My môžeme taký svet vytvoriť navzdory tomu, že je nás príliš veľa. Najdôležitejšie je – nezasahovať do prírody – to hovoria všetci. Nemiešaj sa do prírody. Študuj ju a snaž sa s prírodou dosiahnuť celistvosť. Keď s prírodou dosiahneš zjednotenie, uvidíš, ako je v skutočnosti všetko naozaj blahodarné. Prečo sa to musíme učiť na základe jadrovej katastrofy?

Pozrite sa, čo nás učí príroda! Dostali sme sa až na samotný koniec. A na základe toho, že explodoval reaktor, sme videli, nakoľko príroda zostáva sama sebou a vytvára vynikajúce podmienky pre rozvoj všetkých živočíchov a rastlín, keď je zbavená nás.

Nezáleží na tom, že je tam vysoká úroveň rádioaktivity. Všetko záleží na stave človeka. Pokiaľ je človek egoista, tak to do seba absorbuje. A pokiaľ človek nie je egoista a dáva, nič mu neublíži. Pokiaľ by človek dosiahol stav absolútnej rovnováhy, mohol by žiť v kozmickom priestore bez skafandra, mohol by žiť vo vode bez dýchacieho prístroja. Cítil by prírodu vo všetkých jej vzťahoch voči sebe láskavú.

Hovorím o tom, ako by to bola nejaká fantázia. Fantázia to ale nie je.

Človek by mohol žiť v tejto zóne i vo vnútri reaktora! To znamená navzdory všetkým údajným zákonom. A to len preto, že by bol v rovnováhe s Vyššou silou prírody. A všetko ostatné sa nachádza pod ním.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda má dáta, ale zatiaľ nemá odpovede

Otázny je semafor aj školy.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ďalší testovací „úspech“

Matovič potrebuje ostatných rovnako ako oni jeho.


Už ste čítali?