Vyzbrojovanie USA a tajná zbraň prírody

Autor: Michael Laitman | 10.7.2020 o 8:33 | Karma článku: 5,23 | Prečítané:  741x

Čo si myslíte, koľkých ľudí by mohla napadnúť myšlienka, že kvôli koronavírusu je potrebné chrániť si svoj život zbraňou v ruke? Pokiaľ si poviete niekoľko, zmýlite sa. Aspoň čo sa týka Ameriky. 

Tá teraz prežíva skutočný boom zbraní.

Masy Američanov, zanedbávajúc nebezpečie infekcie, stojí v dlhých radoch, aby si kúpili zbrane pre sebaobranu. Pištole, pušky, samopaly – všetko je akoby zmetené z pultov. A vzhľadom k tomu, že „USA sú zemou neobmedzených možností“, občania Ameriky si v podstate môžu kúpiť pušku i tank. Predsa pokiaľ sa má brániť, tak poriadne.

V spolupráci so susedmi a príbuznými je možné vytvoriť militarizovanú jednotku. Síce nemá cenu okolo domu kopať priekopu, ale oplotiť sa ostnatým drôtom je určite potrebné.

Teraz si predstavte, čo by sa mohlo stať, keby náhodou niekto na niekoho vystrelil? V atmosfére všeobecného napätia a úzkosti môžu ľudia začať vyprázdňovať zásobníky jeden na druhého a skončí sa to krvavým masakrom.

A napriek tomu je práve dnešná extrémna situácia, ktorá môže Američanom pomôcť vziať rozum do hrsti a pochopiť, že východisko neexistuje a že je treba niečo zmeniť. Aby sa nerealizoval horeuvedený scenár, je treba začať jednať. Uvážlivo, premyslene, na štátnej úrovni.

Je potrebný aktívny spoločenský kontakt a donútiť vládne úrady, aby prijali zákon zakazujúci neobmedzenú dostupnosť strených zbraní. Aj keď je to v rozpore s Ústavou USA. Používanie zbraní by sa malo trestať dlhými trestami odňatia slobody až po najvyššie tresty. Pokiaľ sa nenaučíme, ako sa k sebe navzájom správať po dobrom, krvavým tragédiám môže zabrániť len strach zo závažných následkov. V tomto prípade nie je využitie strachu ako odstrašujúci prostriedok na škodu.

Strach spôsobí, že ľudia budú musieť zmeniť svoje chovanie: namiesto používania sily budú musieť hľadať iné spôsoby komunikácie, čo je dobré už samo o sebe. A pokiaľ poskytne podporu spoločnosť a v médiách sa budú na miesto násilia propagovať úprimné a srdečné vzťahy, človek ich rýchlo začne považovať za prirodzenú normu chovania. A potom sa Amerika, ktorá slúžila ako symbol super egoizmu, narcizmu a gangsterských vzťahov, postupne stane príkladom vhodným k nasledovaniu. Koniec koncov, kto by nechcel žiť v zemi, kde sa všetci starajú o seba navzájom a kde je možno po uliciach chodiť bez strachu.

Dobré vzťahy prinesú nie len vzájomnú dôveru a bezpečnosť pohybu. V spojení medzi ľuďmi sa prejaví Vyššia sila prírody – sila lásky a odovzdania – základ vesmíru spájajúci všetky časti vesmíru do jedného celku.

Toto je tajná zbraň prírody. Príroda nás tlačí do ťažkých situácií a núti nás, aby sme spravili jediné správne rozhodnutie – musíme sa povzniesť nad naše malicherné, sebecké záujmy a stať sa podobnými tejto vyššej sile. To znamená chovať sa k sebe navzájom a ku svetu len láskavo a s láskou.

A vtedy vlna tejto lásky pozdvihne celé ľudstvo na celkom novú úroveň existencie. Na ktorej nie je strach ani o seba, ani o deti, ani o budúcnosť. Nie sú tam žiadne hranice a bariéry. Svet sa stane celistvým. Každý je spojený so všetkými a všetci sa nachádzajú vo vnútri každého. Všetci vnímajú celú realitu a vnútri nej Vyššiu silu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Úplne logické vyústenie

A to sme si mysleli, že viac ako pri vysvetľovaní diplomovky sa do vlastných klamstiev už Matovič zamotať nemôže.

Vzal im revír a pridelil ľuďom blízkym Foraiovi. Polícia ho teraz obvinila

Poľovníci za vrátenie revíru bojujú už päť rokov.


Už ste čítali?